нощувки: 3преход: от 2 до 4 часа на дентакса: вижте в описанието

Родопи и Беласица - есенно изкушение


Планини, Приключения
Дати
06.10.2020

Организатор - Зелена Странджа
Тръгване от - гр. Бургас, павилионите за цветя зад спирка Вардар в 8.00 ч.


Четиридневно приключение в сърцето на Родопите и Беласица с изкачване на връх Конгур /1951 м н. в./ - втория по височина в планината, разположена между три държави. Основни акценти: - Преминаване по Дяволската екопътека край Борино; - Изкачване на втория по височина връх на Беласица - Конгур /1951 м н. в./ с изключителни гледки към Гърция, Македония и цяла Югозападна България; - Събиране на ядливи кестени, естествено растящи единствено в горите на Беласица; - Посещение на къщата-музей на баба Ванга и разкопките на античния град Хераклея Синтика в местността Рупите край Петрич. Едно пътуване, което ще помните цял живот! Програма: ДЕН ПЪРВИ, 6 октомври /вторник/: 8.00 - Събиране на групата и отпътуване от павилионите за цветя зад спирка Вардар, гр. Бургас; 13.00 - Настаняване в луксозен хотел в село Борино, обяд; 14.30 - Преминаване по Дяволската екопътека. Преход пеша за деня - 2 часа по техничен терен с множество стълби, мостчета и минаване над пропасти. Настаняване в хотелски стаи по двама или трима. Цена 29 лв./ човек с включена закуска (при настанени двама в стая), 35 лв./ човек с включена закуска (при единично настаняване в двойна стая). Към хотела има заведение за хранене с автентична родопска кухня. ДЕН ВТОРИ, 7 октомври: 7.30 - Закуска /включена е в цената на хотела, в който ще нощуваме/; 9.00 - Отпътуване към Петрич през Гоце Делчев; 11.30 - Посещение на къщата-музей на баба Ванга и разкопките на античния град Хераклея Синтика в местността Рупите край Петрич; 15.00 - Паркиране в района на хижа Беласица /720 м н. в./, преход до хижа Конгур /1284 м н. в./; 17.00 - Настаняване в хижа Конгур; 18.30 - Палене на огън на открито и печене на кестени (кОсте́ни) на жар / ламарина; Преход за деня пеша - 2 часа с положителна денивелация 550 м. Настаняване в стаи по двама, трима или четирима с общи бани и тоалетни. Цена на нощувка - 15 лв. на човек. В хижата се предлагат храна и напитки на свободна консумация. ДЕН ТРЕТИ, 8 октомври: 7.30 - Закуска; 8.30 - Преход до връх Конгур; 10.30 - Панорамни гледки и снимки от върха; 14.00 - Връщане в хижата, свободно време за събиране на кестени; 18.00 - Печени "кОсте́ни" на огън. Преход за деня - 4 часа, денивелация +650; -650 м. ДЕН ЧЕТВЪРТИ, 9 октомври: 7.30 - Закуска; 8.00 - Преход до колите на хижа Беласица; 10.00 - Отпътуване за Бургас по магистралата през София; Пристигане - около 18.00 часа. Преход за деня - 2 часа, денивелация -550 м. Записването става като попълните регистрационната форма под събитието в сайта www.zelenastrandja.com. След потвърждение от организаторите ще получите съобщение на посочената от Вас електронна поща.

Екипировка

Въпреки разнообразието в програмата НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, че отиваме на планина и ще изкачваме сравнително висок връх! Пригответе си ... • удобни туристически обувки, обхващащи глезена; • резервни обувки или маратонки; • раница 40-50 литра; • дъждобран; • щеки - по желание; • ветроупорно яке с качулка; • дълъг плътен панталон; • резервни дрехи за преобличане; • шапка и ръкавици; • фенерче или челник; • шише за вода или термос; • суха храна; • празни платнени торби за кестени - по желание.

Цена

Такса за 1 човек - 90 лв., за деца до 18 г. - 50 лв.,която включва: - Услуги на лицензиран планински водач и помощник водач; - планинска застраховка "Туризъм в България". Таксата не включва: - транспорт; - нощувки - 1 в хотел (29 лв.) и 2 в хижа (2 х 15 = 30 лв); - храна (в хотела има включена закуска, вечерята там е на свободна консумация; в хижата има храна на свободна консумация, трябва да се носи минимален запас суха храна в раницата за времето на прехода към върха); Можем да осигурим транспорт за ограничен брой участници срещу 50 лв. на човек по реда на записване! Краен срок за записване с плащане на поне 50 % от таксата - 30 септември 2020. (НЕ ЧАКАЙТЕ ПОСЛЕДНИЯ СРОК, МЕСТАТА СА ОГРАНИЧЕНИ!) За планинската застраховка са нужни три имена и ЕГН - моля, запишете ги в полето за допълнителна информация при регистрацията си! За повече информация - тел. 0888830066, Владимир Димитров - лицензиран планински водач № В-00275 от НТР.

Необходими документи

- Лични документи; - На място се попълва декларация за освобождаване от отговорност.






Ще пътувам с:
осигурен от Зелена Странджа транспорт
собствен транспорт

В следващото поле посочете за колко човека е тази регистрация.
Ако е за повече от един, отбележете в допълнителните полета кои ще са останалите участници освен Вас.









Посочете желана от Вас дата:



Посочете начин на плащане
Банков превод
На място

Допълнителна информация



Фотогалерия към Родопи и Беласица - есенно изкушение




Назад
продукти за планина Пътеводител за еднодневни маршрути в Странджа Пътеводител за Тур Странджа Тур Странджа
календар на походите в Странджа

Последни новини

Всички печелят със Зелена Странджа

Приятели, от тази седмица променяме условията за наградите. Вече няма да има томбола в края на всеки...повече

Козелът Петко от село Кондолово

Ще ви разкажа една невероятна история от преди 5 години, тази на козелът Петко от село Кондолово! След...повече

МАРТ - МЕСЕЦ НА РЕКА ВЕЛЕКА

Река Велека е носител на живота в Странджа. Тя е най-дългата река в мистичната планина. Води началото...повече

Спортни мероприятния


anketa

Времето е винаги подходящо за поход със Зелена Странджа




anketa

Нови преходи