Тази събота се отправяме отново на север от Бургас, за да посетим природни феномени и някои от най-значимите забележителности свързани с българската история:
- Природна забележителност "Чудните скали" на язовир "Цонево" (ще проследим и нивото на язовира);
- Мадарски конник - глобалния символ на България;
- Мадарска крепост;
- Природен парк "Шуменско плато";
- Паметник "Създатели на българската държава" над град Шумен.
Разстоянието, което ще изминем пеша е около 7 км, но изкачването на стъпалата към Мадарската крепост и към паметника "Създатели на българската държава" си е сериозна тренировка за краката.
Освен че ще опресним знанията си за българската история, ще се любуваме и на прекрасни панорамни гледки от високо.
Програма:
15 февруари /събота/
8.30 - Тръгване от паркинга на магазин Била до автогара Запад в Бургас;
10.30 - Разглеждане на Чудните скали и язовир Цонево;
12.00 - Посещение на Националният историко-археологичен резерват "Мадара" и Мадарския конник (вх. такса за възрастни - 4 лв., ученици - 1 лв.). Беседа. Разглеждане на Мадарската крепост - изкачване на около 600 изсечени в скалите стъпала до Мадарското плато (по желание);
14.30 - Изкачване на 1300 стъпала от гр. Шумен до паметника "Създатели на българската държава" в ПП "Шуменско плато". Разглеждане на паметника (вх. такса 3 лв. за възрастни, 1 лв. за деца), панорамни гледки към околностите на Шумен;
16.30 - Отпътуване за Бургас;
*Посочените часове са индикативни!
Заявете своето участие като попълните регистрационната форма под събитието в сайта www.zelenastrandja.com. До 24 часа ще получите потвърждение от организаторите на посочената от Вас електронна поща.
Повече информация на телефон 0888830066.
Екипировка
- Удобни обувки или маратонки;
- Вода и храна за през деня;
- Дъждобран;
- Фотоапарат и добро настроение.
Цена
Таксата е 35 лв. и включва водач, осигурен транспорт с комфортен микробус и сувенир за спомен.
За деца до 18 г. - 25 лв.!
*В таксата не са включени входните такси за забележителностите!
Необходими документи
Лични документи
Фотогалерия към Чудните скали, Мадарски конник и Шуменско плато
Мадара и Шумен, 3.9.17/албум на Зелена Странджа |
Назад